Deep massage
A mélyszöveti masszázs olyan masszázstechnika, amelyet elsősorban mozgásszervi problémák, például húzódások és sportsérülések kezelésére használnak. Lassú, mély mozdulatokkal tartós nyomást gyakorol az izmok és a kötőszövetek belső rétegeire. Ez segít felbontani a sérülést követően kialakuló hegszöveteket, és csökkenti az izom- és szövetfeszültséget.
A véráramlás fokozásával és a gyulladás csökkentésével a gyorsabb gyógyulást is elősegítheti.
Milyen előnyei vannak a mélyszöveti masszázsnak?
A mélyszöveti masszázs fizikai és pszichológiai előnyöket egyaránt kínál. Más, a relaxációra összpontosító masszázs technikákkal ellentétben a mélyszöveti masszázs segít az izomfájdalmak kezelésében és a merevség javításában. De még mindig segíthet a mentális kikapcsolódásban is.
Egy 2014-es, 59 résztvevő bevonásával készült tanulmány szerint a mélyszöveti masszázs segített csökkenteni a krónikus deréktáji fájdalmakat.
Vannak mellékhatások?
Nem szokatlan, hogy a mélyszöveti masszázst követően néhány napig tartó fájdalom jelentkezik. Egy melegítőpárna vagy egy törölközőbe tekert hideg borogatás segíthet enyhíteni a fájdalmat.
Bár a masszázsterápia általában biztonságos, a mélyszöveti masszázs nagyon erős nyomást alkalmaz, és nem biztos, hogy mindenki számára biztonságos.
A mélyszöveti masszázs előtt beszéljen orvosával, ha:
- a kórtörténetében vérrögök vagy véralvadási rendellenesség szerepelnek
- vérhígítót szed
- vérzési rendellenességben szenved
- rákos vagy rákkezelés alatt áll, például kemoterápia vagy sugárkezelés alatt áll.
- Akinek csontritkulása vagy csontokra terjedt rákja van, kerülje a mélyszöveti masszázst, mivel az alkalmazott erős nyomás törést okozhat.
- tartózkodjon a mélyszöveti masszázstól, ha terhes
Ha nyílt sebe vagy bármilyen bőrfertőzése van, akkor el kell halasztania a masszázst, hogy elkerülje egy új fertőzés kialakulását vagy egy meglévő fertőzés súlyosbodását.
A mélyszöveti masszázs a legmegfelelőbb azok számára, akik erősen fizikai tevékenységet vé